تبلیغات
مداحی محرم 91،همه مداحان،صوتی و تصویری ویژنامه محرم91 - بیوگرافی مداحان اهل بیت (ع)
مداحی محرم 91،همه مداحان،صوتی و تصویری ویژنامه محرم91
مداحی،روضه،نوحه،سینه زنی،محرم 91



برای دیدن بیوگرافی مداحان به ادامه مطلب بروید..
* حاج منصور ارضی

پیرغلام اهل‌بیت و تاج‌سر هیاتی‌های امروزی كه سابقه جبهه روحش را صیقل داده است.
حاج منصور بصیرت جوانان را مهمتر از شور آنها می‌داند لذا در بحبوحه روضه‌هایش ناگهان مسایل اجتماعی را مطرح می‌كند.
سال‌هاست كه شب‌های جمعه دعای كمیل او برای فرشتگان آسمانی و ناسیان زمینی آشناست.حاجی به شدت حضرت رقیه‌ای است و شاید امروز دیگر صدایش با ملاك و معیارهای زمینی چندان زیبا و گوش‌نواز نباشد ولی این نفس جرحه جرحه شده اوست كه جوانان شیعه را در آسمان‌ها به گردش می‌برد.

* مهدی مختاری

جوان پاك سیستانی كه از نوجوانی با وی آشنا بودم. صدای حجیمش كه زبانِ دل پر دردش است شبیه لحن مهدی اكبری است.
مختاری علاقه زیادی به سبك‌های قدیمی دارد. این طلبه كه زندگی خودش را وقف اهل‌بیت كرده است علیرغم شهرتش، بیشتر تمایل دارد در شهرهای كوچك و روستاها مداحی كند.
این جوان كه خیلی زود با همه صمیمی می‌شود، به راحتی دعوت جوانان شهرهای كوچك از انارك یزد گرفته تا نهبندان سیستان و روستاهای شمال را می‌پذیرد، چون معتقد است شهرهای بزرگ به اندازه كافی مداح مشهور دارند.

* سیدمحمدجواد ذاكر طباطبایی

سید ذاكر را می‌توان اولین مداح سبك‌های نو معرفی كرد كه مثل همه اولین‌های دیگر، در معرض تهمت و شایعات قرار گرفت.
این جوان رعنا در حمایت از نظام و رهبر انقلاب بارها سخن به میان آورد و مراجع تقلید و فقه را تعظیم كرد.
سوز صدای این جوان ساده‌دل كه نشان از دل سوخته‌اش دارد، هر شنونده‌ای را متاثر می‌كند.
سیدذاكر مثل همه جوانان غیرتی، حضرت زینبی است. او با لهجه تركی‌اش چندان تمایلی به درست كردن وزن ابیات و آهنگ نداشت لذا بسیار اوقات وزن شعرهایش را فی‌البداهه تصحیح می‌كرد.مفاهیم ناب با الفاظی عامیانه باعث شد او مغضوب بعضی افراد باشد.
به هرحال سادگی برای او بی‌سابقه‌ترین محبوبیت را در بین جوانان به ارمغان آورد. روحش شاد.

* سعید حدادیان

حاج سعید را مداح جبهه‌ها می‌شناسند. در بین مداح‌های نسل اول انقلاب او بیشترین سبك مداحی را دارد.
حدادیان مسئول فرهنگی دانشگاه تهران است و خود را شاگرد حاج منصور می‌داند و هنوز هم با حاجی برنامه مشترك دارد.
زیارت عاشورای او فراموش نشدنی است. هیاتش در مهدیه بزرگ امام حسن مجتبی (علیه السلام) برگزار می‌شود و سال‌های اخیر پسر نوجوانش، محمدحسین هم مداحی می‌كند.

* نریمان پناهی

نریمان برادر شهید است و هیاتش اغلب در میدان منیریه است. سابقاً حرف و حدیث‌هایی را در خصوص میان‌دارهای هیاتش شایع كردند ولی نریمان پناهی كه این روزها كمتر صدای زیبایش را می‌شنویم، مردی میانسال، جا افتاده و بی‌حاشیه می‌باشد كه خلوص در عمل برای او یك سرلوحه است.
نریمان بیشتر توجهش معطوف به خود امام حسین و روضه‌های روز عاشوراست. با اینكه او به مقتضای سنش، اغلب شعرهای قدیمی و سبك‌های قدیمی می‌خواند ولی گویا هیچگاه نوحه‌هایش كهنه نمی‌شود و هر سال محرم پرطرفدارترین صدا در ماشین‌های بالای شهر تهران است.

* حاج محمود كریمی

او از هم‌ردیفان حاج‌سعید محسوب شده و اغلب هیاتش در امامزاده علی‌اكبر چیذر برگزار می‌شود. نوحه‌های واحد او بی‌تردید در ایران بی‌همتاست.
حاج محمود بشدت ابوالفضلی (ع) است و در روضه‌های حضرت عباس گریه‌هایش از كنترل خارج می‌شود. امروزه محمود كریمی در بین مداحین هم‌دوره‌اش پرطرفدارترین مداح است.

* عبدالرضا هلالی

تصویرسازی نقش زیادی را در اشعار هلالی داشته و صدای هلالی شباهت زیادی با صدای حاج‌منصور دارد و مثل حاجی، حضرت رقیه‌ای است. او كه در ابتدای شهرتش، هم از ملودی‌های جدید سود می‌برد.
با اینكه او آسیب‌های زیادی از بعضی افراد دیده ولی همچنان خودش را بسیجی و سرباز رهبری می‌داند.
این جوان پایین شهری كه اغلب در شرق تهران مدح اهل‌بیت می‌گوید، مطمئناً صدای گرمش ذخیره قیامتش خواهد بود.

* حاج حسین سازور

با اینكه در اُزگل همسایه‌یمان بود ولی هیچ‌وقت توفیق حضور در هیاتش را نداشتم.
او پا منبری‌های ثابت و خاص خودش را دارد. سبك مداحی او به شدت مورد علاقه قدیمی‌هاست و بیشتر روضه می‌خواند و در روضه‌هایش ظرایف و لطایفی می‌گوید كه رندان و عشاق اهل‌بیت را می‌سوزاند.
روضه‌های پرمایه او را نمی‌توان در هر حالی گوش كرد و باید شرایط روحی مناسبی فراهم باشد تا حق روضه‌هایش ادا شود.

* حاج حسن خلج

با اینكه امروزه حاج‌حسن جزو سنگین‌ترین مداح‌ها محسوب می‌شوند ولی روزگاری ایشان مورد طعن حسودان بوده است.
او بر مبانی موسیقی تسلط كامل دارد ولی بیشتر اهل روضه است.
روضه‌هایش شبیه روضه‌های سازور و حاج علی انسانی بوده و اشك مهمترین اندوخته مراسمات حاج‌حسن است.

* حمید علیمی

شاید بتوان علیمی را شاگرد سیدذاكر نامید، او در مراسمات مشترك با سیدذاكر مشهور شد.اشعارش اغلب عرفانی و اخلاقی است.
به نظر من، او تنها مداحی است كه می‌تواند غزل‌های عرفانی را در فضای هیات‌های امروزی ناله كند.
معاشقه‌های او در میان روضه‌هایش كم‌نظیر است و قلب هر شنونده‌ای را تكان می‌دهد.
این جوان كاشانی كه تلاش می‌كند با یاد اهل‌بیت مكارم اخلاقی را كسب كند در میان مدح اهل‌بیت، اشعار اخلاقی و خودسازی را نیز می‌آمیزد.

* سیدعلی مومنی

مومنی هم از مداح‌های بسیار جوان كاشان است كه به سبك‌های علیمی نزدیك است و علی‌رغم ظاهر كوچكش صدای پخته‌ای دارد كه می‌تواند به راحتی زیر یا بم شود.
از او مداحی‌های زیادی منتشر نشده است ولی نوای جان‌خراش نوحه‌هایش دوستداران زیادی بین جوانان دارد.

* مهدی اكبری

این جوان مشهدی، مانند محمود كریمی شیفته حضرت عباس (علیه السلام) است و مانند مهدی سلحشور بیشتر جلالی است و گاهی پدرش میاندار هیاتش می‌شود.
مهدی اكبری روضه‌هایش را با صلابت می‌خواند و در وصف ابهت اهل‌بیت سنگ تمام می‌گذارد.این مداح اهل‌بیت به مكارم اخلاق هم توجه خاصی دارد.

* جواد مقدم

جوان تهرانی دلشكسته‌ای كه نوحه‌هایش همیشه بدیع و بعضاً به زبان تركی است.
او به دستگاه‌های سنتی مسلط است و گاهی قدیمی‌ها شكل خواندن او را نمی‌پسندند.با این حال صدای بسیار زیبا و غزل‌های برگزیده و پرمغز و اشك‌های او در میان نوحه‌هایش باعث می‌شود كه گاهی تنها صدای او توانایی آشفتن دل‌های بی‌درد و یا آرام كردن دل‌های شكسته را داشته باشد.

* حسین سیب‌سرخی

سیب‌سرخی هم از مداح‌های شرق تهران است. او به اصول موسیقی و آواز كلاسیك بسیار مسلط است و همین توانایی او را در زیبایی مدح اهل‌بیت كمك كرده است.
سیب‌سرخی هیچگاه از ملودی‌های تند پاپ در هیات‌ها استفاده نمی‌كند و به مدح‌های تاریخی اهل‌بیت بسیار علاقمند است.

* مهدی سلحشور

از مداح‌های جوان قمی است كه صدای بم او بیشتر به مدح‌های جلالی می‌خورد تا جمالی.مهدی سلحشور برادر كوچكتر فرج‌الله سلحشور، كارگردان معروف سینماست. این طلبه كه در قم به خودسازی مشغول است روحیه‌ای بسیجی دارد.

* مجید رمضانی

مداحی كه اشعارش بوی شهادت و امام زمان می‌دهد. نوحه‌های رمضانی ادبیات بچه حزب‌اللهی‌ها را دارد و به خاطر صداقتش بسیار دلنشین است كه صدای خوش او نیز به این جذابیت افزوده است.

* مهرداد و محسن صائمی

مهرداد و برادرش محسن از مداح‌های امام زمانی هستند. هیات در آنها جنت‌آباد تهران است. مداحی‌های زیادی از مهرداد صائمی منتشر شده كه هیچكدام آهنگ‌های نامتعارف ندارند و اغلب سبك‌های سنگین و معروف ولی با شعرهای جدید می‌باشند.
من پای صحبت بچه‌های هیاتشان نشسته‌ام ادبیات جالبی داشتند. شیفته نواهای دلسوز مداحشان هستند و سرمایه آنها غم اهل‌بیت است.

* احد قدمی

داماد پروین احمدی نژاد است كه البته شهرتش ربطی به مسایل سیاسی ندارد چون بیشتر از 8 سال است كه مدح اهل بیت می‌گوید و در بین هیاتی‌های تهرانی و شمالی محبوبیت دارد.
احد قدمی شیفته امیرالمومنین است و دستاویزش ذكر جلال اوست.

* حاج احمد واعظی

مداح مشهدی كه به شدت حضرت زهرایی(س) است.وقتی حاج احمد در روضه حضرت زهرا (س) عنان از كفَش رها شود دیگر فقط خدا می‌تواند دل او و دوستانش را آرام كند.
برای فیض بردن از مجلس شوریدگی او لازم نیست عاشق باشی فقط كافی است در مجلسش حضور فیزیكی داشته باشی.خدا ما را هم با شیفتگان زهرا محشور كند.



طبقه بندی: جواد مقدم، حاج سعیدحدادیان، حمید علیمی، حاج حسن خلج، حاج محمود کریمی، حاج عبدالرضا هلالی، حاج محمد رضا طاهری، حاج روح الله بهمنی، حاج مهدی مختاری، سید مجید بنی فاطمه، بیوگرافی مداحان،
برچسب ها: بیوگرافی مداحان، زندگینامه مداحان، درمورد مداحان، بیوگرافی جواد مقدم، بیوگرافی محمود کریمی، بیوگرافی حمید علیمی، بیوگرافی مهدی مختاری، بیوگرافی حاج منصورارضی،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 تیر 1391 توسط Masud ReZa

قالب وبلاگ