تبلیغات
مداحی محرم 91،همه مداحان،صوتی و تصویری ویژنامه محرم91 - سریال‌ های تلویزیون به مناسبت رمضان 91
مداحی محرم 91،همه مداحان،صوتی و تصویری ویژنامه محرم91
مداحی،روضه،نوحه،سینه زنی،محرم 91خبرگزاری ایسنا: كمتر از سه هفته به شروع ماه رمضان باقی مانده و شبكه‌های مختلف سیما، گزینه‌های رمضانی خود را اعلام كرده‌اند.

 از این میان، پخش «خنده بازار» از شبكه سه و «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» از شبكه تهران قطعی شده است.

خبرگزاری ایسنا: كمتر از سه هفته به شروع ماه رمضان باقی مانده و شبكه‌های مختلف سیما، گزینه‌های رمضانی خود را اعلام كرده‌اند.

 از این میان، پخش «خنده بازار» از شبكه سه و «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» از شبكه تهران قطعی شده است.

شبكه سه سیما نیز به احتمال قوی سریال «خداحافظ بچه» را ماه رمضان پخش می‌كند و شبكه دو از میان دو سریال «چمدان» و «رویای گنجشك‌ها»‌ یك گزینه را روی آنتن خواهد برد؛ البته این شبكه، برنامه‌ای نمایشی و اپیزودیك با عنوان «مثل من، مثل تو» را نیز در دست تولید و پخش دارد كه ویژه‌ی مخاطبان كودك و نوجوان است.

شبكه اول سیما نیز قرار است از میان دو سریال «راز پنهان» و «راستش را بگو»، یكی را برای پخش انتخاب كند.

اما نكته‌ی قابل توجه در رمضان امسال، فرصت كافی تولیدكنندگان برای ساخت سریال‌ها بوده است؛ ویژگی‌ای كه در سال‌های گذشته كمتر شاهد آن بودیم و شتابزدگی در ساخت، بعضا انتقاد عوامل و در مواردی حتی مخاطبان را هم در پی داشته است.

بر این اساس از میان سریال‌هایی كه نامشان در میان گزینه‌های پخش دیده می‌شود، تصویربرداری «راستش را بگو» و «چمدان» به پایان رسیده و بقیه‌ی مجموعه‌هایی كه در حال تولید هستند، با فاصله‌ای قابل‌قبول از پخش،‌ مراحل تولید را دنبال می‌كنند تا در ماه رمضان، كم‌ترین نگرانی برای رساندن سریال‌ها به آنتن وجود داشته باشد.

شبكه اول سیما، كمی بعد از كلید خوردن «راستش را بگو» به كارگردانی محمدرضا آهنج، این سریال را گزینه‌ی اصلی ماه رمضان اعلام كرد؛ البته شبكه اول سیما روز گذشته اعلام كرد، بخش‌هایی از سریال «راز پنهان» به كارگردانی فلورا سام نیز آماده شده است كه قسمت‌های آماده هر دو سریال برای انتخاب بهترین گزینه، بازبینی خواهد شد.راستش را بگو

تصویربرداری سریال «راستش را بگو»، حدود 20 روز پیش به پایان رسیده و مراحل فنی و تدوین آن ادامه دارد. تا به حال 10 قسمت از «راستش را بگو» آماده پخش شده و قرار است ظرف چند روز مانده به آغاز ماه رمضان، همه قسمت‌ها به پخش شبكه تحویل داده شوند.

«راستش را بگو» داستانی اخلاق‌گرا دارد و به مفاهیم اخلاقی مثل دروغ می‌پردازد. داستان این سریال به كارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌كنندگی فاطمه ثمرقندی‌ درباره‌ی جوانی به نام علیرضا با بازی دانیال عبادی است كه طی یك تحقیق دانشگاهی درباره‌ی مفاهیم اخلاقی به خصوص دروغ‌، به مفاهیمی مثل جوانمردی و فتوت می‌رسد.

حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی، رویا تیموریان، نیوشا ضیغمی، دانیال عبادی، لعیا زنگنه، مهدی سلوکی، سام درخشانی، رحیم نوروزی، امیرحسین مدرس، علیرضا جلالی تبار، ثریا قاسمی و امیر آقایی از بازیگران این سریال هستند كه با مشاركت شبكه اول سیما و مترو ساخته می‌شود.

فرجی ـ مدیر شبكه اول ـ در اظهار نظری كه جدیدا بیان كرد درباره راز پنهان فلورا سام هم گفته است: مضمون انسانی و ساخت خوب این سریال به گونه‌ای است که یکی از گزینه‌های شبکه یک برای پخش در ماه رمضان است.

«چمدان»، عنوان مجموعه‌ای است كه قرار بود ماه رمضان سال گذشته از شبكه دو پخش شود اما به خاطر كمبود بودجه متوقف شد. این سریال اپیزودیك به كارگردانی و تهیه‌كنندگی خسرو ملكان كه بعد از سال‌ها با این سریال به تلویزیون بازگشته، مضمونی طنز دارد و با حال و هوای ماه رمضان ساخته شده است و داستان یك چمدان را دنبال می‌كند؛ چمدانی كه دست به دست می‌چرخد و ماجراهای جالبی را پشت سر می‌گذارد.

تصویربرداری «چمدان» به پایان رسیده و این سریال،‌ مراحل آماده‌سازی پس از تولید را سپری می‌كند.

مهران غفوریان، شهره لرستانی،‌ فتحعلی اویسی، اكرم محمدی، ارژنگ امیرفضلی، فلور نظری، یوسف صیادی، محسن قاضی مرادی، رضا بنفشه خواه، اشكان اشتیاق، فلامك جنیدی، عنایت بخشی، تورج و ... از جمله بازیگران مجموعه طنز «چمدان» هستند.

«رویای گنجشك» به كارگردانی راما قویدل، مجموعه دیگری است كه احتمال دارد در ماه رمضان از شبكه دو سیما روی آنتن برود. رضا جودی تهیه‌کننده این مجموعه است. به گفته رضا جودی تولید مجموعه «رویای گنجشك‌ها» به نیمه راه رسیده و فعلاً 50 درصد از كار، تصویربرداری شده است.

داستان این مجموعه با محوریت موضوع خانواده و اكرام ایتام است كه توسط راما قویدل كارگردانی می‌شود. علی نصیریان، آزیتا حاجیان، كوروش تهامی، سام درخشانی، گلاره عباسی و ناصر ممدوح از بازیگران این مجموعه هستند. فیلمنامه «رویای گنجشك‌ها» توسط فرهاد پور سعیدی نوشته شده است.

شبكه دو سیما، ‌یك سریال برای مخاطب كودك و نوجوان را نیز در نظر گرفته كه قرار است هر روز قبل از افطار پخش شود؛ البته این مجموعه 60 قسمت است و 30 قسمت بعدی، بعد از ماه رمضان روی آنتن می‌رود. تهیه‌كننده این مجموعه همچنین در نظر دارد یكی از اپیزودهای آن را در قالب یك فیلم نود دقیقه‌ای به جشنواره فیلم كودك ببرد.

شاهین باباپور کارگردان این مجموعه است و داستان آن درباره خانواده‌ای سنتی است که پسر 11 ساله این خانواده قهرمان آن است. او با توجه به این كه هنوز به سن بلوغ نرسیده سعی می‌كند روزه بگیرد و هر روز داستان‌هایی در مدرسه، خانه و مسجد محل براییش رخ می‌دهد. در این مجموعه بازیگرانی نظیر لاله صبوری، جلیل فرجاد، رضا توكلی، برانوش سیف الهی، اكبر مددی مهر و علی سلیمانی ایفای نقش می‌کنند.

سریال «خداحافظ بچه»، قطعی‌ترین گزینه رمضانی شبكه سه سیماست. شبكه سوم سیما، همچنین سریال «دزد و پلیس» به كارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی مهراب قاسم‌خانی را در دست تولید دارد كه گزینه دوم این شبكه برای ماه رمضان محسوب می‌شود. سری ششم مجموعه طنز «خنده بازار» نیز برای پخش روزانه از شبكه سوم سیما در حال تولید است.خداحافظ بچه

«خداحافظ بچه»، نخستین تجربه سریال‌سازی منوچهر هادی است و تا به حال بیش از 70 درصد مراحل تصویربرداری آن به پایان رسیده است.

«خداحافظ بچه» را داوود هاشمی (تهیه‌كننده)، سجاد ابوالحسنی (نویسنده) و علیرضا افخمی (مشاور) در دست تولید دارند كه سال گذشته نیز سریال «پنج كیلومتر تا بهشت» را روانه آنتن كردند. البته تولید «پنج كیلومتر تا بهشت» در سال گذشته با شتابزدگی بسیاری همراه بود كه تصویربرداری را تا روزهای پایانی ماه رمضان ادامه داد اما این تیم، امسال سریع‌تر اقدام كردند تا با مشكلات سال قبل مواجه نشوند. به همین دلیل قرار است تصویربرداری «خداحافظ بچه» تا قبل از ماه رمضان یا نهایتا روزهای ابتدایی این ماه به پایان برسد.

این سریال مضمونی كمدی دارد و قصه زوجی خوشبخت به نام مرتضی و لیلا را روایت می‌كند كه در آرزوی تولد فرزند به سر می‌برند. وقوع اتفاقی غیرمنتظره، زندگی آرام این زوج را به هم می‌ریزد. آن دو با انجام آزمایشی، در می‌یابند كه مشكل ناباروری دارند و به همین دلیل، تصمیم می‌گیرند سرپرستی كودكی را به عهده بگیرند.

آتیلا پسیانی و بهاره رهنما و شهرام حقیقت‌دوست و مهرآوه شریفی‌نیا به ترتیب نقش یك زوج را در این سریال بازی می‌كنند. بهنوش بختیاری، مهدی صبایی، ایمان صفا، مائده طهماسبی، ناصر گیتی‌جاه، شهین تسلیمی، نادره محتشمی، داریوش هاشمی، مونیا جمالپور، عبدالله عبدالكریمی، محسن حاجی‌قاسم، كاوه نوید، مرتضی كوهی، ندا میرمهدی، نوشین زارع و... دیگر بازیگران اصلی سریال هستند.

شبكه تهران، سال گذشته طنز «سه دونگ سه دونگ» را در ماه رمضان روی آنتن داشت. اما امسال تصمیم گرفته اپیزودهای جدید از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را پخش كند. اپیزودهای مختلف این مجموعه به تهیه‌كنندگی اكبر تحویلیان در دست تولید است و برخی اپیزودها نیز آماده پخش شده است.

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد

«تسویه حساب»، «زندگی با وجدان آسوده»، «شب سوم»، «شلیك به خود»، «گوشی همراه»، «محدوده خطر»، «مردن به اختیار»، «نذر»، «نیسان» و «وسوسه پاركبان» از جمله اپیزودهایی هستند كه تا به حال برای پخش آماده شده‌اند.  


طبقه بندی: اخبار، رمضان1391،
برچسب ها: سریال ماه رمضان91، دانلود سریال رمضان91، رمضان و سریال ها، سریال های تلویزیون به مناسلت رمضان91، فیلم های رمضان91،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 تیر 1391 توسط Masud ReZa

قالب وبلاگ